Premier League. Tony Pulis zachwycony Grzegorzem Krychowiakiem

Tony Pulis przyznał, że początkowo nie wierzył w sprowadzenie Grzegorza Krychowiaka do West Bromwich Albion i wyjawił kulisy jego transferu.

Polak zarabia 108 tys. funtów. Jego pensję - najwyższą w całym zespole - pokrywa w całości angielski klub, który wypożyczył go z Paris Saint-Germain.

- Grzegorz spodobał mi się dwa lata temu i rozmawiałem o nim ze Stevenem N'Zonzim, gdy razem grali w Sevilli. Ale wtedy Krychowiak przeszedł do PSG, które nie dało nam szans. Od tego czasu jednak ciągle go obserwowałem. Zauważyłem, że nie gra regularnie w PSG, co było dla nas dobrą wiadomością, bo dzięki temu mogliśmy go sprowadzić.

- W ciągu ostatnich 14, 15 miesięcy rozmawiałem z jego agentem dwa, trzy razy. Zadzwonił do mnie by sprawdzić, czy jesteśmy nim zainteresowani, gdy PSG zdecydowało się go wypożyczyć. Po tym telefonie zorientowałem się, że mamy jakiekolwiek szanse na sprowadzenie Krychowiaka. Nadal jestem zaskoczony tym transferem. Potrzebuje regularnej gry, by wrócić do rytmu meczowego. Ale to bardzo dobry piłkarz - powiedział Pulis cytowany przez "Express & Star".

Krychowiak zrobił wrażenie również na swoich kolegach z zespołu. - Wygląda naprawdę dobrze - powiedział Ben Foster. - Jest bardzo spokojny, swobodny. Podobnie jak i Gareth Barry, ale przyzwyczajenie się do gry w Premier League zajmie mu nieco dłużej. Gareth ma ponad 600 meczów przewagi nad nim w tym względzie.

W sondzie "Express & Star" aż 79 proc. kibiców uznało, że sprowadzenie Krychowiaka to najlepszy transfer West Bromwich Albion w ostatniej dekadzie. Gazeta ta napisała o debiucie Polaka w meczu z Brighton (1-3), że "zaimponował w ciągu pierwszych 30 minut, ale potem zniknął z pola widzenia". W sobotę o 16 WBA rozegra kolejny mecz - z West Hamem United.

Zobacz wideo
Więcej o: