Wayne Rooney aresztowany! Afera w Anglii

Wayne Rooney został aresztowany przez policję z hrabstwa Cheshire - poinformował "Sky Sports". Były reprezentant Anglii prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Były kapitan angielskiej reprezentacji został zatrzymany przez policję niedaleko swojej rezydencji. Był pod wpływem alkoholu i został aresztowany przez policję z hrabstwa Cheshire. Wszystko w czasie, w którym reprezentacja Anglii przygotowuje się do walki w eliminacjach mistrzostw świata.

Rooney został powołany przez trenera Garetha Southgate’a na wrześniowe mecze ze Słowacją i Maltą , ale ogłosił, że więcej w kadrze nie zagra. Przesłał do mediów oświadczenie, w którym wyjaśnia, że była to dla niego bardzo trudna decyzja.

- Chcę poświęcić całą moją energię na grę dla Evertonu, pomóc w odniesieniu sukcesu. Na zawsze pozostanę fanem reprezentacji Anglii. Żałuję jedynie, że nigdy nie byłem w drużynie narodowej, która zagrała udany turniej - oświadczył Rooney.

Okazuje się, że wolny czas, który Rooney zyskał dzięki rezygnacji z gry w kadrze narodowej, poświęca nie tylko na odnoszenie sukcesów w Evertonie.

31-letni piłkarz w reprezentacji Anglii zagrał w 119 meczach (więcej ma tylko bramkarz Peter Shilton) i strzelił rekordowe 53 bramki. Z Anglią wystąpił na trzech mistrzostwach Europy (2004, 2012 i 2016) oraz trzech mistrzostwach świata (2006, 2010 i 2014).

Zobacz wideo
Więcej o: