Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal w Anglii. Fanki proszone o publiczne pokazanie biustu

Ochrona przed meczem angielskiej czwartej ligi Stevenge FC - Grimsby Town (3:1) żądała, by, ze względów bezpieczeństwa, fanki pośród tłumów mężczyzn pokazywały staniki. Kontroli wymagano także od 70-latki.

Zażalenie na działanie ochrony złożyli kibice Grimsby Town. W oficjalnym liście skierowanym do władz Stevenge FC wyrażają swoje oburzenie niewłaściwym zachowaniem ochrony.

Przed meczem wszyscy kibice wchodzący na stadion byli bardzo dokładnie przeszukiwaniu. Kontrole nie ominęły także kobiet, które proszono o rozebranie się do staników. Wiek nie miał znaczenia, o pokazanie stanika poproszono nawet 70-latkę. Kontrole były przeprowadzane przez kobiety, ale w otoczeniu dziesiątek mężczyzn stojących obok.

„To ogromne naruszenie prywatności. To ma znamiona napaści seksualnej. Takie kontrole nie są zgodne z prawem. Gdyby sytuacja tego wymagała, kibice powinni być kontrolowani na osobności” - piszą kibice Grimsby Town.

Wyrywkowo kontrolowano także dzieci. Jeden pięciolatek rozpłakał się ze strachu po pełnej kontroli osobistej. Ochroniarze zabierali także kibicom wiele przedmiotów, które zazwyczaj nie uchodzą za przedmioty niebezpieczne jak leki czy cukierki.

Kibice wskazują też, że porządku w męskiej toalecie pilnowała kobieta. Mimo próśb fanów nie została zmieniona przez mężczyznę.

„Nigdy wcześniej nie potraktowano nas gorzej, a jeździmy na mecze od kilkudziesięciu lat. Wskazaliśmy uchybienia, które powinny zostać jak najszybciej naprawione, by kibice innych drużyn nie zostali potraktowani jak zwierzęta, tak jak to zrobił wasz klub w sobotę.” - czytamy w oświadczeniu kibiców.

Klub się broni. Tłumaczy, że mecz miał charakter spotkania podwyższonego ryzyka. Po konsultacjach z policją ustalono, że jest duże prawdopodobieństwo chuligańskich wybryków, a niebezpieczne przedmioty mogły zostać wniesione przez kobiety czy młodzież. Stevenge FC zapowiedziało jednak, że dokładnie przejrzy zapis z monitoringu i oceni, czy działanie ochrony nie było nadużyciem uprawnień.

Sprawą zajmują się także władze ligi, które zbierają informacje i czekają na raport delegata ds. bezpieczeństwa. Policja z Hertfordshire na razie nie dostała żadnego zażalenia od kibiców na działania ochrony.

Zobacz wideo
Komentarze (51)
Skandal w Anglii. Fanki proszone o publiczne pokazanie biustu
Zaloguj się
 • szejski

  Oceniono 14 razy 12

  To pokazała ten biust czy nie? Bo z tekstu wynika, że jednak staniki mogły zachować. Przecież tytuł o "pokazywaniu biustu" to już nie jest naciąganie faktów, lecz zwyczajne kłamstwo.
  A że kobieta nie chce pokazywać się w samym staniku to już inna sprawa.

 • annubis74

  Oceniono 11 razy 11

  ale jazda. pod artykułem wyskakują mi reklamy biustonoszy. fantastycznie. może to artykuł sponsorowany. mam wrażenie że angielscy kibice są bardzo wrażliwi. żalą sie że babcia klozetowa była w męskiej toalecie. widocznie żaden facet nie chce sie podjąc tej cięzkiej roboty. polscy chłopcy nie mają problemu żeby wywalać ptaszki przy ludziach i obszczywać drzewka i murki jak psy nie bacząc kto na to patrzy

 • mamut_wlochaty

  Oceniono 7 razy 5

  Przypomina się ten stary dowcip: Radio Erewań nadało informację: "W Moskwie, na Placu Czerwonym, Wania dostał samochód". A następnego dnia spiker oznajmił: "Przepraszamy, do naszej wczorajszej wiadomości wkradły się drobne błędy. Nie w Moskwie - tylko w Leningradzie, nie na placu - tylko na dworcu, nie Wania - tylko Sasza, nie samochód - tylko rower i nie dostał - tylko mu ukradli. Reszta wiadomości się zgadza".

  Tu jest mniej więcej podobnie :) "Sensacyjny" nagłówek oznajmia mi, że (cyt.): "Zmusili 70-latkę do pokazania biustu na stadionie", a jak kliknę i przeczytam, to okazuje się, że...: "nie 70-latkę - tylko wszystkie, nie biustu - tylko stanika i nie na stadionie - tylko w jakimś pomieszczeniu pod stadionem... poza tym, reszta się zgadza".

  A tak przy okazji - jest w tym skandal, i to niemały!, ale z żadnym biustem nie ma akurat nic wspólnego, więc "sensacji" nie wzbudził... Jeżeli prawdą jest, że jakiejś starszej osobie odebrano leki (!), to to już jest narażanie ludzkiego życia i zdrowia na niebezpieczeństwo - i w normalnym kraju poiwnno się skończyć bezwględnym więzieniem.

 • krzepki.harry

  Oceniono 9 razy 5

  Rozumiałbym, gdyby chodziło o muzułmanki chodzące na co dzień w namiotach. Z artykułu wynika, że chodzi o jakiś lokalny klub i mogę się założyć, że kibicami (i kibickami) byli rodowici Brytyjczycy. Przecież ludzie rozbierają się publicznie z własnej i nieprzymuszonej woli np na plaży albo na basenie - i to nie do naga, piersi są zakryte (no chyba że jest jakaś bezpruderyjna...). Tak też było w tym wypadku. Nic specjalnego panie nie pokazały, a już na pewno nie "biust", jak kłamiecie w nagłówku. I jak rozumiem, nikt nie był zmuszany, tylko kto chciał wejść musiał się poddać procedurze, można było się cofnąć, jeśli jednak komuś to przeszkadzało. Wydumany problem i tyle. Pytanie czy - co do zasady - takie drobiazgowe kontrole były konieczne, ale to zupełnie coś innego niż rzekoma "napaść seksualna".

 • smiki48

  Oceniono 7 razy 5

  celem tych kontroli nie jest prewencja, tylko przyzwyczajanie ludzi, że w każdym momencie mogą zostać poddani kontroli, i że mogą być stale inwigilowani.
  Przy współczesnej technice nie ma żadnego problemu aby zidentyfikować rozrabiających kibiców. Problem jest w tym, ze sądy zezwalają na takie postępowanie. Gdy zwykły czlowiek obrzuci inwektywami kogoś na ulicy, musi się liczyć z poważnymi karami. A jak jeszcze będzie rzucał kamieniami w policjantów, to nie wyjdzie z więzienia. Ale jeżeli to samo zrobi kibic na meczu, to praktycznie nic mu się nie stanie.

 • dwa_grzyby_w_barszcz

  Oceniono 4 razy 4

  A co za różnica, czy dotyczyło to 70-, 50-, czy 30-latki? Dlaczego wiek miałby robić różnicę? U 70-latki to niewłaściwe i ma znamiona napaści seksualnej, a u młodszych już jest ok?

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba wpuszczać kibiców w krawatach,kibic w krawacie jest mniej awanturujący się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX