Transfery. "The Telegraph": Newcastle United chce Michała Pazdana

Newcastle United jest zainteresowane Michałem Pazdanem z Legii Warszawa - informuje "The Telegraph".

Anglicy przypominają, że Pazdanem interesują się również takie kluby jak Crystal Palace, West Bromwich Albion oraz Real Betis - a to wszystko po dobrych występach na Euro 2016.

"Telegraph" pisze o Pazdanie, że ze swoim wzrostem - 181 cm - jest "daleki od typowego środkowego obrońcy w Premier League". Jednak 29-latek ma być doświadczoną i tanią opcją dla "Srok". Anglicy wspominają o kwocie 3 milionów funtów, "niskiej jak na dzisiejsze standardy". Co ciekawe, klauzula odstępnego w kontrakcie Pazdana wynosi 2,5 mln euro, czyli ok. 2,3 mln funtów.

Przeszkodą w transferze reprezentacyjnego obrońcy może być jednak kontuzja Jakuba Czerwińskiego, który podczas meczu Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Wisłą Puławy doznał urazu więzadła piszczelowo-strzałkowego, przez co będzie pauzował przez 2-3 miesiące. W tej sytuacji do dyspozycji Jacka Magiery pozostaje jedynie dwóch środkowych obrońców - Maciej Dąbrowski i właśnie Michał Pazdan.

Trener Newcastle Rafael Benitez szuka również piłkarzy na inne pozycje. Blisko transferu jest Joselu ze Stoke City, możliwe jest również wypożyczenie Kenedy'ego z Chelsea.

Zobacz wideo
Copyright © Agora SA