Arsenal lepszy od Chelsea. Drużyna Arsene'a Wengera zdobyła Tarczę Wspólnoty

Rzutami karnymi w formule ABBA zakończył się pierwszy mecz sezonu w Anglii. Arsenal pokonał Chelsea i zdobył Tarczę Wspólnoty.
Arsenal
Bramki: Kolasinac (82.) Kartki: Bellerin - żółta. Skład: Cech - Monreal, Mertesacker (33. Kolasinac), Holding - Oxlade-Chamberlain, Xhaka, Elneny, Bellerin - Iwobi (67. Walcott), Welbeck (87. Nelson) - Lacazette (66. Giroud).
Chelsea
Bramki: Moses (46.) Kartki: Azpilicueta, Alonso, Willian - żółta. Pedro - czerwona. Skład: Courtois - Cahill, David Luiz, Azpilicueta - Alonso (79. Rudiger), Kante, Fabregas, Moses - Pedro, Willian (83. Musonda), Batshuayi (74. Morata).

Po 90 minutach spotkania było 1:1. W 46. minucie na prowadzenie wyszli mistrzowie Anglii. Po tym, jak pojedynek główkowy wygrał Gary Cahill, w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem nie pomylił się Victor Moses.

Wyrównująca bramka padła w 82. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Granita Xhaki, gola głową strzelił debiutujący w Arsenalu Sead Kolasinac. Kilka chwil wcześniej, czerwoną kartkę za faul obejrzał Pedro.

O wyniku meczu rozstrzygnęła seria rzutów karnych wykonywanych w nowej formule zwanej "ABBA". Pierwszą jedenastkę wykorzystał Cahill. Później dwukrotnie trafiali piłkarze Arsene'a Wengera. Po ich golach, przyszły dwa pudła Chelsea. Rzuty karne zmarnowali Thibaut Courtois i Alvaro Morata. O wygranej Arsenalu zdecydowały bramki Alexa Oxlade-Chamberlain'a i Oliviera Giroud.