Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mark Zuckerberg chce wykupić Tottenham Hotspur

Amerykańska firma inwestycyjna Iconiq Capital, zrzeszająca bogatych inwestorów z Doliny Krzemowej, chce wykupić Tottenham Hotspur. Pomysłodawcą nabycia klubu wicemistrzów Anglii ma być członek Iconiq Capital i założyciel serwisu społecznościowego Facebook - Mark Zuckerberg.

Zuckerberg wraz z funduszem złożył niedawno według informacji "The Sunday Times" ofertę właścicielowi Kogutów Joe Lewisowi. Miliarder odrzucił propozycję funduszu opiewającą na kwotę około miliarda euro. Zdaniem Lewisa klub jest wart ponad dwa razy więcej.

Z informacji "The Sunday Times" wynika, że Iconiq Capital próbuje wykupić klub od 2014 roku. Póki co bezskutecznie. Majątek Zuckerberga wyceniany jest na ok. 55 mld euro, więc sumy, jakich domaga się Lewis, nie robią na nim z pewnością wrażenia.

Ogromne wpływy z tytułu praw telewizyjnych, na jakie mogą liczyć kluby angielskiej Premier League, przyciągają do ligi bogatych inwestorów. W poprzednich latach w kluby PL zainwestowali m.in. rosyjski miliarder Roman Abramowicz (Chelsea) czy szejk Mansour Al Nahyan (Manchester City).

Ranking FIFA: Polska na najwyższym miejscu w historii

Więcej o:
Komentarze (6)
Mark Zuckerberg chce wykupić Tottenham Hotspur
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 2 razy 2

  Ech, a nie mogliby ci wszyscy multimilionerzy władować swój hajs do naszej ekstraklapy? Może wreszcie cieszylibyśmy się czymś więcej, niż awansem do drugiej rundy przedwstępnej eliminacji do kwalifikacji.

 • senseiek

  Oceniono 1 raz 1

  Wyrzucanie pieniędzy na bzdury... Lepiej by wydal je na budowę amerykańskiego akceleratora takiego jak w CERN...

 • andrzejbak

  Oceniono 1 raz 1

  Cukierberek nie jest założycielem facebooka, jest wraz z CIA i mafią pejsów złodziejem, Facebook należał wcześniej do inwestora z Polski poprzez firmy Orange i Pilawa Fcebook & Twitter ale inwestor nie dał się ubezwłasnowolnić i obrzezać to go okradli.

 • blacksharksunited

  Oceniono 2 razy 0

  Właśnie zablokowali mi konto na Facebooku przez nadmierną aktywność i muszą sprawdzić czy to ja używam to konto. Kazali mi zrobić zdjęcie swojej twarzy i im wysłać. Dam znać wieczorem czy mnie odblokowali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX