Liga angielska. Rekordowy transfer Arsenalu stał się faktem. Lacazette podpisał kontrakt

Arsenal FC sprowadził Alexandre Lacazette'a z Olympique Lyon. Francuski napastnik kosztował zespół Arsena Wengera aż 53 miliony euro. Klub z Lyonu zagwarantował sobie również dodatkowe bonusy.

Arsenal od dłuższego czasu interesował się Lacazettem. Ten chciał trafić do Atletico Madryt, ale musiałby poczekać na taki transfer co najmniej pół roku - dopiero wtedy Hiszpanie będą mogli pozyskiwać nowych piłkarzy (zakaz transferowy). W minionym sezonie napastnik Lyonu strzelił aż 37 goli w 45 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Francuski napastnik przenosi się do zespołu z Londynu za 53 miliony euro, a kwota ta może być powiększona o kolejne 7 milionów, jeśli spełnione zostaną dodatkowe klauzule. To największy transfer w historii Arsenalu. Do tej pory Arsenal starał się nie szastać pieniędzmi, a najdroższym piłkarzem był Mesut Oezil, za którego Wenger zapłacił około 47 milionów euro.
 
Alexandre Lacazette w ubiegłym sezonie w barwach Olympique Lyon zdobył łącznie 37 bramek i zaliczył 5 asyst w 45 występach.

Ile Real Madryt oferował za Lewandowskiego?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.