Arsenal daje 88 milionów euro za dwóch piłkarzy Sportingu

By włączyć się w walkę o najwyższe cele Arsenal zamierza sprowadzić dwóch piłkarzy Sportingu Lizbona. Londyński klub podwyższył ofertę do 88 milionów euro.

Zaledwie po 24 godzinach Arsenal podwyższył ofertę transferową za Gelsona Martinsa i Williama Carvalho. Pierwsza propozycja angielskiego klubu wynosiła 80 milionów euro. Została jednak od razu odrzucona przez Sporting. Teraz Arsene Wenger proponuje 8 milionów więcej.

Obaj zawodnicy to największe gwiazdy zespołu z Lizbony. Działacze Sportingu są gotowi ich sprzedać, ale tylko za naprawdę duże pieniądze. Gelson Martins od dłuższego czasu jest na celowniku klubów Premier League. W poprzednim sezonie interesowały się nim Liverpool i Manchester United.

William Carvalho to defensywny pomocnik. W zeszłym sezonie zagrał w 32 meczach ligowych, strzelając 2 bramki i dokładając 3 asysty. Jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Portugalii, z którą przed rokiem zdobył mistrzostwo Europy.

Gelson Martins występuje na pozycji prawoskrzydłowego. W minionym sezonie strzelił w lidze 6 bramek i miał 14 asyst. W reprezentacji zadebiutował we wrześniu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.