Riyad Mahrez odejdzie z Leicester City

Najlepszy piłkarz Premier League w 2016 roku zapowiedział, że w sezonie 2017/2018 nie zamierza być zawodnikiem Leicester City. Riyad Mahrez poinformował włodarzy Lisów o chęci zmienienia latem klubowych barw.

Mahrez podkreślił, że po zdobyciu w zeszłym roku mistrzostwa Anglii zgodził się na pozostanie w Leicester na kolejny sezon, ale teraz nadszedł czas na zmiany. - Szanuję klub, dlatego byłem wobec niego całkowicie szczery. Poinformowałem działaczy, że chcę odejść - cytuje piłkarza BBC.

Algierczyk do Leicester trafił w 2014 roku z francuskiego Le Havre za 400 tysięcy funtów. Po trzech latach spędzonych w Anglii wyceniany jest przez serwis transfermarkt.de na 30 mln euro, ale bardzo prawdopodobne, że Lisy zainkasują za piłkarza ponad 40 mln.

Głównym faworytem w wyścigu po zawodnika jest Arsenal, który sprowadzić go na Emirates Stadium chciał już zeszłego lata.

Mahrez w barwach Leicester rozegrał 122 ligowe mecze, w których zdobył 30 bramek.

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.