Leeds United jest zainteresowane Mateuszem Klichem

Leeds United jest zainteresowane Mateuszem Klichem z Twente - podaje holenderskie "Voetbal International".

10-krotny reprezentant Polski zdobył w minionym sezonie sześć bramek (wszystkie z rzutów karnych) i zanotował cztery asysty. W niektórych meczach był kapitanem swojej drużyny, w większości z nich grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Leeds United miało już skontaktować się z Twente w kwestii potencjalnego transferu. "Pawie" w minionym sezonie zajęły 7. miejsce w angielskiej Championship. Do 6. pozycji, gwarantującej grę w barażach o Premier League, zabrakło im pięciu punktów. Leeds to niezwykle utytułowany klub - trzy razy był mistrzem Anglii (po raz ostatni w 1992 roku), sięgnął również po Puchar Anglii, a jeszcze w 2001 roku grał w półfinale Ligi Mistrzów. Niedługo potem Leeds popadło jednak w ogromne problemy finansowe, przez co grało nawet w trzeciej lidze

Klich miałby pomóc w upragnionym powrocie do Premier League. Polak przyszedł do Twente za darmo z Kaiserslautern, wcześnie występował też m.in. w Zwolle oraz Cracovii. Jego aktualny kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2019 roku, ale Twente już znalazło jego następcę - to 29-letni Danny Holla ze Zwolle.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.