Premier League. West Ham United chce sprowadzić Łukasza Teodorczyka

Angielski The Mirror informuje, że menadżer West Ham United, Slaven Billić jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem Łukasza Teodorczyka. Chorwacki szkoleniowiec obserwuje Polaka już od ponad roku i być może wkrótce zdecyduje się na transfer.

Zdaniem angielskiej prasy Teodorczyk jest jednym z głównych kandydatów do wzmocnienia siły ofensywnej w drużynie ,,Młotów''. Wielkim fanem umiejętności Polaka jest Slaven Billić, który uważa, że Teodorczyk to napastnik, który bardzo dobrze sprawdziłby się w lidze angielskiej. Jeszcze niedawno dyrektor Anderlechtu zauważał, że cena za napastnika musi być bardzo wysoka. - Cena będzie zależała od klubu, który do nas zapuka. Jeśli będzie z Chin, to będzie ona wyższa, ale to normalne. Każdy przypadek rozpatrzymy indywidualnie. Minimum 15 mln euro? To oczywiste. Cena będzie wyższa - przyznał na łamach "Het Laatste Nieuws" dyrektor generalny Anderlechtu, Herman Van Holsbeeck.

Od tych słów minął już jednak prawie miesiąc, a Polak znalazł się w sporym dołku i nie potrafi trafić do bramki rywala. Teodorczyk nie zdobył gola w żadnym z dziesięciu ostatnich meczów Anderlechtu, a jego strzelecka niemoc trwa już ponad 12 godzin.

W sezonie 2016/2017 Łukasz Teodorczyk strzelił dla Anderlechtu już 28 bramek, z czego aż 24 w rundzie jesiennej. W sezonie zasadniczym ,,Teo'' strzelał średnio co 115 minut, ale w fazie play-off nie zdobył jeszcze ani jednej bramki. Jeśli West Ham zdecyduje się na transfer, to będzie musiał wyłożyć 10-15 milionów euro.

Zobacz wideo
Więcej o: