Były mistrz Anglii spadł z Championship. Zwycięstwo nic Blackburn nie dało

Zwycięstwo w 46. kolejce Championship z Brentford 3:1 na nic się zdało. Blackburn Rovers właśnie spadło do League One. To jedna z sześciu drużyn, której udało się zdobyć mistrzostwo Premier League.

Zwycięstwo 3:1 w obliczu wygranej m.in. Nottingham Forest z Ipswich Town oraz Birmingham City z Bristol sprawiało, że Blackburn z 51 punktami zajęło ostatecznie 22. miejsce w lidze. Główni konkurenci do utrzymania zrobili co do nich należało. Warto podkreślić, że w meczu Ipswich karnego obronił Bartosz Białkowski, ale jego drużyna ostatecznie zakończyła mecz z wynikiem 0:3. Utrzymanie zapewniła sobie  wcześniej.

Równia pochyła Rovers
 

Ostatnie lata dla kibiców z Ewood Park nie są dobre. Blackburn z Premier League spadło w 2012 roku, zajmując w lidze 19 miejsce. W Championship grało przez 5 lat, radząc sobie przeciętnie. Ich najwyższą w tym czasie lokatą była 8. pozycja. Obecny sezon okazał się dla nich bitwą o utrzymanie. W obliczu słabszej postawy w marcu i kwietniu (3 porażki 6 remisów i tylko 3 zwycięstwa) Blackburn o życie walczyło do końca. Zabrakło niewiele. Jeszcze niedawno cele drużyny były zupełnie inne. 

W istniejącej od 1992 roku Premier League tylko sześć drużyn zdołało sięgnąć po tytuł. Były to Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chelsea i po razie Leicester oraz właśnie Blackburn. Niebiesko-biali cieszyli się z mistrzostwa w 1995 roku. Zagrali wtedy z Legią w Lidze Mistrzów. W Anglii zdołali wywalczyć później jeszcze Puchar Ligi.

Inne rozstrzygnięcia

Awans do Premier League w tym sezonie czas temu wywalczyli już piłkarze Brighton oraz Newcastle. Ta druga ekipa okazała się ostatecznie najlepsza w lidze.
W barażach o Premier League zagrają natomiast Reading z Fulham i Sheffield Wednesday z Huddersfield.

Wraz z Blackburn do League One spadli Wigan Athletic i Rotherham.

Angielski czy hiszpański futbol, który jest lepszy? "To, co najlepsze w Premier League, to hiszpańscy piłkarze"

Więcej o: