Premier League. Trener Hull City: Kamil Grosicki może być jeszcze lepszy

Trener Hull City Marco Silva jest przekonany, że Kamil Grosicki będzie jeszcze lepszy. Polak niedawno został wybrany przez kibiców najlepszym piłkarzem kwietnia w Premier League.

- Grosicki miał słaby początek w angielskiej piłce po styczniowym transferze z Rennes za 7 mln funtów, ale polepszył formę, czego dowodem jest wspomniana nagroda - napisało "Hull Daily Mail". Polak dostał prawie 2/3 głosów (z 97 tys.) i wyprzedził takich piłkarzy jak Dele Alli, Roberto Firmino czy Eden Hazard.

- Głosowanie zostało prawdopodobnie zniekształcone przez Grosickiego, który nawoływał do poparcia go przez kibiców na Twitterze, ale samo znalezienie się w gronie nominowanych udowadnia jego progres - pisze gazeta, wspominając o trzech asystach w meczach z West Hamem oraz Watfordem. W niedawnym meczu z Southampton (0-0) był bliski strzelenia pierwszego gola.

- Kamil poprawił się, cały czas się rozwija. Zawsze powtarzam, że oczekuję od niego więcej. Teraz to bardziej pewny siebie piłkarz, jego decyzje na boisku są coraz lepsze. Gdy w końcu strzeli pierwszego gola, jego pewność siebie zyska na tym jeszcze bardziej, dlatego też ta nagroda jest ważna dla niego - twierdzi Silva, który zauważył jednak pole do poprawy w występach Polaka.

- Oczekujemy od niego większej stabilności formy. W ostatnich meczach się poprawił, to dobry piłkarz, a na tym poziomie zawsze trzeba odpowiednio się prezentować. Nie można mieć dużych wahań formy. Pod tym względem się poprawia.

Hull walczy o utrzymanie. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje 18. miejsce - pierwsze spadkowe. Ma 34 pkt, o jeden mniej od 17. Swansea (gdzie bramkarzem jest Łukasz Fabiański) i o cztery mniej od 16. Crystal Palace.

Stephane Antiga w "Wilkowicz Sam na Sam": Syn powiedział: gdybym miał zagrać w kadrze siatkarzy, to dla Polski, nie dla Francji. Ja się zgadzam. Bo tu fajnie jest

Więcej o: