Premier League. Jose Mourinho narzeka: Manchester nie powinien sprzedawać Javiera Hernandeza

- Myślę, że Chicharito spokojnie strzeliłby 20 goli w sezonie - powiedział Jose Mourinho o Javieru Hernandezie, którego Manchester United sprzedał w 2015 roku.

- Mamy dobrych, kreatywnych piłkarzy, ale brakuje nam snajperów, urodzonych zabójców. Dam prosty przykład - na Old Trafford dominujemy nad rywalami i często jesteśmy w ich polu karnym, dzięki czemu Chicharito spokojnie strzeliłby 20 goli. I to nawet wchodząc z ławki na ostatnich 10, 20 minut. Piłka go szuka, rykoszet tutaj, rykoszet tam, bum gol! Bramkarz odbije piłkę, on natychmiast do niej doskoczy, bum, gol. Dośrodkowanie, wybiega na krótki słupek i gol - powiedział Mourinho.

Portugalczyk ma dużo powodów do narzekania na skuteczność swoich zawodników. Najlepszym strzelcem Manchesteru w lidze jest Zlatan Ibrahimović z 16 golami, a drugi Juan Mata ma aż o 10 trafień mniej.

Hernandez odszedł z Manchesteru United do Bayeru Leverkusen w 2015 roku (wcześniej był wypożyczony na sezon do Realu Madryt). Miał kosztować ok. 9 mln euro. W tym sezonie ligowym Meksykanin strzelił 10 z 43 goli swojego zespołu.

Zobacz wideo
Więcej o: