Hiszpańskie media: Manchester United chce Roberta Lewandowskiego za wszelką cenę

Jeśli po sezonie 2016/2017 Zlatan Ibrahimović odejdzie z Manchesteru United, Czerwone Diabły zrobią wszystko, co w ich mocy, by zapewnić sobie usługi Roberta Lewandowskiego. W przypadku Polaka pieniądze nie grają dla Jose Mourinho żadnej roli.

"Don Balon" informuje, że na Old Trafford napastnik Bayernu jest na najbliższe lato celem transferowym numer 1. Zdaniem Hiszpanów szanse na pozostanie w Manchesterze Ibrahimovicia, którego kontrakt wygasa w czerwcu, są małe, więc klub musi rozglądać się za następcą Szweda.

Dla Lewandowskiego Anglicy byliby skłonni rozbić bank i pobić transferowy rekord Paula Pogby ustanowiony latem 2016 roku. Za Francuza Manchester zapłacił wtedy Juventusowi ponad 105 milionów euro. Nie ulega wątpliwości, że aby kupić Lewandowskiego, będzie trzeba kwoty podobnej lub nawet wyższej. Serwis transfermarkt.com wycenia obecnie reprezentanta Polski na 80 mln euro.

Transfer piłkarza Bayernu do Anglii wydaje się jednak mało prawdopodobny. Sam Lewandowski wielokrotnie podkreślał, że w Bawarii czuje się dobrze i nie zamierza zmieniać barw klubowych. Ponadto na mocy nowego kontraktu z monachijczykami Polak stał się najlepiej zarabiającym zawodnikiem w Bundeslidze, zatem usatysfakcjonowany może być zarówno pod kątem sportowym, jak i finansowym. Ewentualny transfer wykluczył także menedżer zawodnika Cezary Kucharski, który w rozmowie ze Sport.pl podkreślił, że "Lewandowski nie jest proponowany żadnemu klubowi".

Zobacz wideo
Więcej o: