Manchester United wywalczył Puchar Ligi Angielskiej

Piłkarze Jose Mourinho pokonali 3:2 Southampton i zdobyli trofeum. MU prowadził już 2:0, ale do remisu doprowadził Manolo Gabbiadini, do niedawna konkurent Arkadiusza Milika w Napoli

Manchester wyszedł na prowadzenie po golu Zlatana Imbrahimovicia z rzutu wolnego - był to 26 gol szwedzkiego napastnika w sezonie. Jesse Lingard podwyższył na 2:0 w 38 minucie, ale Southampton zdołał odpowiedzieć dzięi dwóm trafieniom Gabbiadiniego, który odszedł z Napoli po tym, jak przegrał rywalizację z Arkadiuszem Milikiem.

Southampton szukał trzeciego gola, ale znalazł go Ibrahimovic, który w 87 minucie uderzeneim głową wykorzystał dośrodkowanie Andera Herrery.

Jose Mourinho został pierwszym szkoleniowcem w historii United, który w debiutanckim sezonie sięgnął po trofeum. Dodał też kolejny Puchar Ligi Angielskiej do swej kolecji - z Chelsea triumfował trzykrotnie w tych rozgrywkach.

"Rekord transferowy Pogby zostanie niedługo pobity. Już blisko do 150 mln euro za piłkarza"

Co ciekawe, niedawno legendarny Oliver Kahn stwierdził, że już niedługo zostanie przekroczona bariera 150 mln euro za jednego piłkarza. Czy tym zawodnikiem okaże się właśnie Costa? CZYTAJ WIĘCEJ >>