Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Premier League. Klątwa trenerów mistrzów Anglii. Tylko Manuel Pellegrini wytrzymał kolejny sezon

Zdobycie tytułu mistrza Anglii jest dla trenera niczym pocałunek śmierci - taki wniosek można wyciągnąć z faktu, że czterech z pięciu ostatnich trenerów zwycięzców Premier League nie zdołało przetrwać kolejnego sezonu.

W czwartek Claudio Ranieri został zwolniony z Leicester City. W poprzednim sezonie zdobył sensacyjne mistrzostwo, ale w tym "Lisy" zajmują dopiero 17. miejsce z jednym punktem przewagi nad strefą spadkową.

Tym samym Włoch stał się czwartym trenerem w ciągu ostatnich pięciu lat, który nie przetrwał całego kolejnego sezonu po zdobyciu mistrzostwa. Taki los spotkał Jose Mourinho (zwolniony z Chelsea w grudniu 2015 roku), Sir Alex Ferguson przeszedł na emeryturę po zakończeniu sezonu 2012/13 (wygrał wtedy Premier League z Manchesterem United po raz 13.), a Roberto Mancini stracił pracę w 2013 roku - rok po mistrzostwie zdobytym w dramatycznych okolicznościach (gol w 94. minucie z Queens Park Rangers).

Tego losu uniknął jedynie Manuel Pellegrini, który odszedł z Manchesteru City po zakończeniu sezonu 2015/16 (mistrzem został rok wcześniej). Został zastąpiony przez Pepa Guardiolę.

Wzruszające słowa Claudio Ranieriego po zwolnieniu z Leicester City

Włoski trener opublikował wzruszające oświadczenie, w którym pożegnał się z klubem. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Niezwykły gest Mourinho wobec Ranieriego

Jose Mourinho założył specjalną koszulkę na cześć zwolnionego z Leicester City Claudio Ranieriego. Portugalczyk wygłosił pod adresem Włocha niezwykle miłe słowa. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zobacz wideo
Więcej o: