Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alexis Sanchez chce odejść z Arsenalu. "Doszło do kłótni w szatni"

Po kompromitującej porażce 1:5 z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów szanse na pozostanie Alexisa Sancheza w Arsenalu znacząco zmalały. Jak donosi brytyjski "The Guardian", piłkarz zamierza latem opuścić londyński klub.

Sanchez, który do Arsenalu trafił w 2014 roku z Barcelony, chce ponownie rywalizować o najważniejsze trofea. Odkąd trafił na Emirates Stadium, ani razu nie udało mu się sięgnąć po mistrzostwo Anglii, a przygodę z elitarną Ligą Mistrzów za każdym razem kończył na 1/8 finału. Miarka miała się przebrać po środowej porażce z Bayernem.

Obecny kontrakt Sancheza z Kanonierami wygasa w czerwcu 2018 roku i, jak od miesięcy informują brytyjskie media, negocjacje w sprawie jego przedłużenia stoją w miejscu. Reprezentant Chile od dłuższego czasu rozważa oferty innych klubów. Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy opuści Londyn.

Kroplą, która przelała dzban, miała być ostatnia porażka z Bawarczykami w Lidze Mistrzów. Po katastrofalnej grze Arsenal przegrał w pierwszym spotkaniu 1:5 i przed rewanżem ma już tylko matematyczne szanse na awans. Sanchez był jedynym zawodnikiem Kanonierów, który zaprezentował poziom zbliżony do tego, który pokazali zawodnicy Carlo Ancelottiego. Po meczu miało nawet dojść w szatni londyńczyków do kłótni pomiędzy Chilijczykiem a kolegami z zespołu. Pomocnik zarzucał partnerom brak zaangażowania i winił ich o fatalny rezultat osiągnięty na Allianz Arena - informuje Charlie Wyett z "The Sun".

Największe zainteresowanie Sanchezem wykazują Paris Saint-Germain i Juventus, które są skłonne sprowadzić piłkarza bez względu na cenę - jego transfer może kosztować około 60 mln euro. Co ważniejsze dla samego zawodnika, oba kluby gwarantują mu walkę o puchary zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Zobacz wideo
Więcej o: