Eden Hazard: Antonio Conte przygotowuje taktycznie lepiej od Jose Mourinho

- Z Mourinho było tak, że wprowadził system, ale nie pracowaliśmy nad nim. Wiedzieliśmy, co robić, ponieważ gramy w piłkę - mówi 26-letni Belg. - Teraz rozumiem, że futbol to nie tylko gra z piłką przy nodze - chwali nowego trenera Chelsea Eden Hazard

Jaka jest główna różnica między pracą z Mourinho a z Contem?

- Trening taktyczny. Robimy go więcej z Contem. Wiemy dokładnie, co robić na boisku, gdzie mam pobiec, obrońcy wiedzą, dokąd powinni się udać - wylicza Hazard.

- Z Mourinho było tak, że wprowadził system, ale nie pracowaliśmy nad nim. Wiedzieliśmy, co robić, ponieważ gramy w piłkę, ale automatyzm był chyba trochę inny - dodaje reprezentant Belgii.

- W pierwszym sezonie z Mourinho, gdy zdobyliśmy tytuł, Matić był za mną. Czasami zostawałem z przodu a Matić załatwiał, co było trzeba. Z Contem jest inaczej. I muszę być gotowy na kontratak, kiedy tylko przejmujemy piłkę - wyjaśnia Hazard.

- Wiemy, że w celu wprowadzenia ruchu, nie muszę nawet mieć piłki, muszę sam stworzyć ruch i miejsce dla innych - chwali szkoleniowca późno oświecony piłkarz. - Myślę, że teraz rozumiem, że futbol to nie tylko gra z piłką przy nodze. Dobrze mieć piłkę przy nodze, ale czasami muszę po prostu wejść głęboko, iść na bramkę.

Hazard faktycznie cieszy się większą wolnością jako napastnik w systemie Contego (3-4-3), niż jako skrzydłowy w formacji 4-2-3-1, którą stosował w "The Blues" Mourinho. Chelsea prowadzi w Premier League po 23 kolejkach z dziewięcioma punktami przewagi nad Tottenhamem i Arsenalem.

Najbardziej absurdalne plotki transferowe wszech czasów! Co oni wymyślali...

Zobacz wideo
Więcej o: