Premier League. Morgan Schneiderlin na wylocie z Manchesteru United

Francuski pomocnik już zimą prawdopodobnie opuści klub z Old Trafford. Schneiderlin poprosił Jose Mourinho o zgodę na transfer, a Portugalczyk na konferencji prasowej przyznał, że nie będzie robił zawodnikowi problemów ze zmianą pracodawcy.

27-latek trafił do Manchesteru United z Southampton za około 35 mln euro przed rozpoczęciem sezonu 2015/16. Odkąd "Czerwone Diabły" prowadzi Mourinho Francuz nie gra regularnie. W obecnych rozgrywkach Schneiderlin zaliczył zaledwie osiem występów.

Media na Wyspach donoszą, że ofertę za piłkarza złożyło już West Bromwich Albion, a ten poprosił portugalskiego menedżera o zgodę na odejście z klubu. - To wzór profesjonalisty i wspaniały, otwarty człowiek. Odbyliśmy kilka szczerych rozmów i moja odpowiedź jest prosta. Gdyby grał regularnie, to miałbym prawo powiedzieć "nie ma szans". Jednak sytuacja jest inna, więc nie mogę unieszczęśliwiać zawodnika i powiedzieć mu, że nigdzie nie odejdzie - powiedział Mourinho na konferencji prasowej.

I dodał: - Powiedziałem więc, że jeśli oferta jest odpowiednia i zarząd uzna, że oferta jest adekwatna do umiejętności bardzo dobrego piłkarza, jakim jest Morgan, to nie będę go zatrzymywał.

Po 17 kolejkach Premier League Manchester United zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów i stratą 13 "oczek" do prowadzącej w lidze Chelsea. W poniedziałek zespół Mourinho na własnym stadionie zmierzy się z Sunderlandem.

Trenerska lista płac. Po wypłatę najlepiej do Premier League

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%