Manchester United bliski ściągnięcia obrońcy Benfiki

Victor Lindelof może wkrótce zostać piłkarzem Manchesteru United. "Czerwone Diabły" gotowe są zapłacić za piłkarza Benfiki 38 mln funtów.

W ostatnich dniach w Manchesterze mieli się pojawić agent piłkarza Jorge Mendes i prezes Benfiki Luis Filipe Vieira, by sfinalizować transfer. Portugalska gazeta "O Jogo" jest przekonana, że Manchester United zapłaci za piłkarza 38 mln funtów i ta kwota satysfakcjonuje klub z Lizbony, choć angielskie media uważają, że kością niezgody pozostaje forma zapłaty - trener Jose Mourinho miał zaproponować 34 mln funtów od razu, a pozostałą część w tzw. bonusach.

22-letni obrońca ze Szwecji był bacznie obserwowany przez wysłanników United od miesięcy, bo klub chce wzmocnić formacje defensywną. Kontuzjowany jest sprowadzony latem Eric Bailly. Jego rekonwalescencja przebiega dobrze, ale do gry w klubie tak prędko nie wróci. Na początku roku piłkarz dołączy do kadry Wybrzeża Kości Słoniowej, by zagrać w Pucharze Narodów Afryki. W dobrej formie są Phil Jones i Marcos Rojo, ale Mourinho chce mieć większe pole manewru na wypadek kontuzji. Jego zdaniem Lindelof pasuje do klubu z Old Trafford idealnie.

Wybraliśmy najlepszych piłkarzy w ekstraklasie. Oni zachwycali!

Zobacz wideo
Więcej o: