Premier League. Manchester United zremisował z Arsenalem! Hit rozczarował

Manchester United zremisował z Arsenalem 1-1 w hicie kolejki Premier League po golu Juana Maty. Poziom meczu pozostawił jednak wiele do życzenia.

W pierwszej połowie Arsenal nie oddał ani jednego celnego strzału. Gospodarze ruszyli na "Kanonierów" z impetem, ale pomimo przewagi nie zdołali strzelić gola. Najciekawsza i najbardziej kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 34. minucie, gdy sędzia mógł podyktować rzut karny za faul Nacho Monreala na Antonio Valencii, ale tego nie zrobił. Chwilę później groźnie uderzał Juan Mata, ale tuż obok bramki.

Hiszpan otworzył wynik spotkania w 68. minucie. Ander Herrera wbiegł w pole karne i wycofał piłkę na środek szesnastki do Maty, który pokonał Petra Cecha uderzeniem z pierwszej piłki. Pięć minut później na boisko wszedł Olivier Giroud, który zdobył wyrównującą bramkę w 89. minucie. Inny rezerwowy Alex Oxlade-Chamberlain minął dryblingiem Marcusa Rashforda i dośrodkował w pole karne, gdzie idealnie znalazł się Giroud. W ten sposób Arsenal uratował punkt, dzięki któremu zrównał się liczbą punktów z drugą w tabeli Chelsea (po 25 pkt). Prowadzi Liverpool (26 pkt), Manchester City jest czwarty (24 pkt), Tottenham piąty (21 pkt), natomiast Manchester United szósty (19 pkt).

Świat sportu ogarnęło prawdziwe szaleństwo! Po co Ronaldo to robi?