Premier League. "The Independent": Czystka w Manchesterze United. Czterech piłkarzy sprowadzonych łącznie za ok. 80 mln funtów może odejść w styczniu

W styczniu może dojść do sporej czystki w Manchesterze United. Jose Mourinho chce się pozbyć aż czterech graczy - informuje "The Independent".

Pierwszym z piłkarzy jest Morgan Schneiderlin, który przyszedł na Old Trafford na początku poprzedniego sezonu. Pod rządami Mourinho zagrał tylko cztery razy (dwa występy w podstawowym składzie). Kolejny na liście jest Bastian Schweinsteiger, który w ogóle nie gra w pierwszym zespole. Niemiec miałby trafić do amerykańskiej MLS. Kolejni dwaj piłkarze to Memphis Depay i Matteo Darmian, którzy przyszli jeszcze za czasów Louisa van Gaala. Obaj jednak regularnie zawodzą. Włoch jest łączony m.in. z Interem Mediolan, a Depay mógłby trafić na wypożyczenie do AS Romy. Cała czwórka łącznie kosztowała ponad 80 mln funtów!

Niepewna jest przyszłość Wayne'a Rooney'a, który ostatnio stracił miejsce w pierwszym składzie United oraz reprezentacji Anglii. Mimo to Mourinho nie zamierza się go na razie pozbywać.Manchester United słabo rozpoczął sezon. Zajmuje 7. miejsce w Premier z 14 punktami i traci do liderów - Manchester City, Arsenal, Liverpool - 6 pkt.

Zobacz wideo

To jakieś żarty? Ich nie ma na liście nominowanych do Złotej Piłki

Więcej o: