Premier League. Pep Guardiola wyłączył zawodnikom Manchesteru City WiFi

Zawodnicy Manchesteru City w części obiektów treningowych swojego klubu nie mogą się połączyć z internetem. Tak chciał trener Pep Guardiola, który planuje "odłączyć" swoich piłkarzy od urządzeń mobilnych i przekonać do interakcji z kolegami z drużyny.

O wyłączeniu internetu dziennikarzy poinformował Pablo Zabaleta. - Mamy jadać razem śniadania i obiady w klubowym centrum treningowym. W szatni, która znajduje się trzy poziomy niżej, nie ma zasięgu WiFi ani 3G. Nie ma z nami kontaktu - mówił w argentyńskiej stacji TyC Sports.

Podczas posiłków piłkarzom nie wolno korzystać ze smartfonów. W szatni oraz w niektórych częściach centrum treningowego nie połączą się z internetem, bo Guardiola nakazał wyłączenie WiFi i blokowanie sygnałów zewnętrznych operatorów. Trener chce, żeby jego piłkarze spędzali ze sobą więcej czasu, lepiej się komunikowali, bo jego zdaniem to pomoże też na boisku.

Z inicjatywy Guardioli zawodnicy Manchsteru City jadają wspólnie także kolacje po spotkaniach rozgrywanych na własnym boisku. Ma to pozwolić im łatwiej rozładować stres. Podobny cel mają poranne treningi oraz rezygnacja z koszarowania zawodników w hotelu dzień przed meczem u siebie.

Guardiola wziął się też za dietę piłkarzy. Pomaga mu w tym Silvia Tremoleda, dietetyczka odpowiedzialna w przeszłości za żywienie Leo Messiego. Na czarną listę trafił oczywiście fast food czy napoje gazowane, ale też niektóre soki. Nowością dla piłkarzy jest kubek orzechów, którym są częstowani po meczach.

Manchester City jest liderem Premier League. W siedmiu meczach zgromadził 18 punktów. W ostatniej kolejce przegrał po raz pierwszy pod wodzą Guardioli - lepsi okazali się gracze Tottenhamu (2:0).

Przekombinował z metodami treningowymi. Filmy porno! Inne pomysły też zadziwiają

Więcej o: