El Hadji Diouf: "Gerrard to zazdrosny gość, przez niego Balotelli odszedł z Liverpoolu"

Były piłkarz Liverpoolu, El Hadji Diouf, mówi, że transfer Balotelliego do Liverpoolu był skazany na niepowodzenie ze względu na charakter Stevena Gerrarda.

Balotelli zaliczył w niedzielę debiut w meczu Nice - Olympique Marsylia. Jego drużyna wygrała 3:2, a Włoch strzelił dwie bramki. Niedawno były piłkarz Liverpoolu, El Hadji Diouf, powiedział, że Mario Balotelli odszedł z Liverpoolu przez kapitana zespołu, Stevena Gerrarda.

- Mówiłem mu, żeby nie szedł do Liverpoolu. Nie powiodło mu się przez Stevena Gerrarda. Anglik nie miał nigdy takich umiejętności jak Balotelli i nie lubi ludzi z mocną osobowością. Mario Balotelli to dobry chłopak. Niektórzy opowiadają o nim różne historie, ale to stek bzdur - podsumował El Hadji Diouf.

Senegalski napastnik grał w Liverpoolu przez trzy lata. W sezonie 2003/2004 nie strzelił ani jednej bramki, co spowodowało jego późniejsze odejście do Boltonu. Diouf był równie kontrowersyjnym zawodnikiem co Mario Balotelli. Senegalska Federacja Piłki Nożnej zawiesiła go w 2011 roku zakazem wykonywania jakiejkolwiek działalności związanej z piłką nożną w swojej ojczyźnie za słowa wypowiedziane w wywiadzie dla francuskiego radia.

- Cała afrykańska piłka jest skorumpowana. Jeżeli czegoś nie zrobimy z tym bałaganem, to nigdy afrykańska drużyna nie zdobędzie mistrzostwa świata - powiedział El Hadji Diouf.

Senegalczyk był wybrany najlepszym piłkarzem Afryki w latach 2001, 2002.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: