Premier League. Hit Manchester United - Manchester City najdroższym meczem w historii

W sobotę - na rozpoczęcie czwartej kolejki ligi angielskiej - możemy być świadkami najdroższego spotkania w historii piłki nożnej. Stanie się tak, jeśli zsumowana wartość pieniężna, za jaką przeszli do obydwu klubów zawodnicy obecni na boisku, przekroczy 562 milionów funtów. Tyle kosztowali piłkarze obecni na murawie Santiago Bernabeu w 2015 roku (Real Madryt - Barcelona 0:4).

10 września, o 13:30, zacznie się spotkanie Manchesteru United z Manchesterem City. Derby Manchesteru zawsze budzą ogromne emocje, ale tym razem będzie to naprawdę wyjątkowy mecz. Nie dość, że naprzeciwko siebie staną dwaj wybitni menadżerowie - Pep Guardiola i Jose Mourinho, to Sky Sports przewiduje, że 22 piłkarzy, którzy wyjdą tego dnia na boisko, pobije pewien rekord.

Zsumowana wartość pieniężna zawodników obu drużyn może wynieść aż 672,4 milionów funtów (chodzi o kwoty transferowe). Kwota byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie to, że Zlatan Ibrahimović przeszedł na Old Trafford na zasadzie wolnego transferu.

Najdroższe jedenastki w historiiNajdroższe jedenastki w historii Sky Sports

Poprzedni rekord należał do Realu Madryt oraz FC Barcelony. Zawodnicy obu klubów w listopadzie 2015 roku kosztowali 562 milionów funtów.

Zobacz wideo

Ranking najbardziej przepłaconych transferów letniego okienka. Jest jeden Polak!

Więcej o: