Premier League. Paul Scholes: W Anglii gra tylko trzech piłkarzy klasy światowej

- W Premier League gra tylko trzech piłkarzy klasy światowej - stwierdził Paul Scholes, były pomocnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii. Fragmenty jego nowej książki są publikowane w "Guardianie".

- W Anglii musi się podnieść poziom. Poza Sergio Aguero, Kevinem De Bruyne i Davidem Silvą nie mamy najlepszych piłkarzy. Wszyscy najlepsi piłkarze grają w innych krajach - uważa Scholes.

- Najlepsi zawodnicy grają w Hiszpanii, Bayernie Monachium i Juventusie. Nasze kluby są łączone z wielkimi piłkarzami jak Gareth Bale, ale nie pozyskujemy ich. Już nie. Lionel Messi tu nie przyjdzie, tak samo jak i Neymar. Wielu ludzi mówi, że angielski futbol jest najlepszy na świecie.

- Myślę, że najlepszą ligą jest zdecydowanie hiszpańska. Niemcy mają lepsze zespoły. Włoska jest prawdopodobnie słabsza, ale Juventus pokonałby każdego w Anglii. Dwa razy grali z Manchesterem City (w fazie grupowej LM 2015/16) i dwa razy łatwo wygrali. Ale mimo wszystko uważamy, że Serie A jest do niczego, że tamtejsze kluby tylko się bronią. To nie tak.

- Biorąc pod uwagę europejskie puchary liga hiszpańska jest zdecydowanie najlepsza. W poprzednim sezonie mieli 6 z 16 zespołów w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Prawie połowę. Premier League miała tylko dwa kluby - stwierdził Scholes.

Milik utrzymał formę z Euro! Pazdan zablokował sam siebie [MEMY]

Więcej o: