Liga angielska. Hull City - Leicester 2:1 na inaugurację

Beniaminek Premier League, Hull City, pokonał 2:1 mistrza kraju, Leicester City, w meczu otwierającym sezon 2016/2017. Bartosz Kapustka, nowy nabytek obrońców tytułu, mecz przesiedział na ławce rezerwowych

Faworytem spotkania byli goście, mimo że nikt nie wróży im obrony tytułu. Po golu Riyada Mahreza z karnego podyktowanego w kontrowersyjnych okolicznościach (po faulu, do którego doszło prawdopodobnie przed polem karnym) w 47. minucie zrobiło się 1:1. Wcześniej - w 45. minucie - gospodarzom prowadzenie dał Adama Diomande. Trzy punkty Hull w 57. minucie zapewnił Robert Snodgrass.

Bartosz Kapustka przesiedział mecz na ławce rezerwowych gości, a Marcin Wasilewski nie zmieścił się w kadrze meczowej.