Premier League. Marcin Bułka został piłkarzem Chelsea Londyn

Bramkarz odrzucił ofertę gry w rezerwach Barcelony i podpisał kontrakt z Chelsea Londyn. - Anglicy wykazali się większą determinacją od Hiszpanów - powiedział dla Sport.pl prezes Escola Varsovia Witold Wilczyński.

Jeszcze w maju wydawało się, że niespełna 17-letni Marcin Bułka trafi do Barcelony. Hiszpański klub zaoferował młodemu bramkarzowi grę w drużynie rezerwowej mistrzów Hiszpanii i w zespole U-19. Tymczasem wychowanek warszawskiej akademii słynnego klubu - FC Barcelona Escola Varsovia podpisał kontrakt z Chelsea Londyn.

Angielski klub myśli o włączeniu zawodnika do pierwszej kadry. Polak ma udać się z nowym zespołem na torunee do Stanów Zjednoczonych.

- Anglicy obserwowali Marcina od kilku miesięcy. Przyznam, że do końca negocjowałem także transfer do Barcelony, ale większą determinacją i lepszą ofertą wykazała się Chelsea Londyn. Istotnym czynnikiem była również wola samego zawodnika. Marcin marzy o grze w Premier League - powiedział dla Sport.pl Wiesław Wilczyński, honorowy prezes i właściciel warszawskiej akademii Barcelony.

Kwota transferu nie jest znana, ale Wilczyński zadeklarował, że całą sumę z transferu przeznaczy na budowę nowych boisk.

- Wierzę, że aby zbierać plony swojej pracy, trzeba wpierw inwestować - dodał.

Bułka wyróżnia się nie tylko warunkami fizycznymi (mierzy aż 198 cm), ale także refleksem, grą na przedpolu i ustawianiem się. Kadra Chelsea obecnie posiada trzech bramkarzy. Thibuat Courtois jest pierwszym golkiperem, a jego zmiennikami są: Asmir Begović i Jamal Blakcman.

Zachwycająca partnerka byłego piłkarza Legii! Co za zdjęcia! [GALERIA]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Czy Marcin Bułka dokonał słusznego wyboru?
Więcej o: