Liga angielska. Mchitarjan zawodnikiem Manchester United

Borussia Dortmund potwierdziła, że Henrich Mchitarjan opuszcza ją, by od nowego sezonu grać w Manchesterze United. Kwota transferu to prawdopodobnie 26 mln funtów

O tym, że Mchitarjan przeniesie się z Dortmundu do Manchesteru wiadomo było już od kilku dni. Ktoś, kto odpowiada za artykuły dostępne w sklepie United pospiesznie wystawił na sprzedaż klubowe koszulki z nazwiskiem Ormianina.

W sobotę Borussia oficjalnie poinformowała o transferze

Dla United to trzecie wzmocnienie po przyjściu nowego trenera. Jose Mourinho najpierw mógł się cieszyć z pozyskania Erika Bailly'ego z Villarrealu, następnie z klubem z Old Trafford związał się Zlatan Ibrahimović.

Mchitarjan kosztowałby United więcej niż 26 mln funtów, o których mówi się nieoficjalnie, gdyby wiązał go dłuższy kontrakt z Borussią. Jednak jego umowa z niemieckim klubem wygasłaby z końcem czerwca 2017 roku, dlatego Dortmund skorzystał z ostatniej okazji, by na reprezentancie Armenii zarobić.

W minionym sezonie Mchitarjan został uznany najlepszym graczem Bundesligi. Strzelił w niej 11 goli i zaliczył 18 asyst. W BVB grał od 2013 roku, kiedy to za 27,5 mln euro został wykupiony z Szachtara Donieck.

Zobacz wideo

Memy po meczu z Portugalią

Więcej o: