Torino wyraziło zgodę na odejście Glika. O Polaka powalczy Leicester i Tottenham

Torino wyraziło zgodę na odejście Kamila Glika - informuje portal Goal.com. Polakiem interesuje się m.in. Leicester City, a także Tottenham i Wolfsburg.

O tym, że Glik może opuścić Torino mówiło się od kilku miesięcy. To już pewne, że szefowie włoskiego klubu wyrażą zgodę na transfer Polaka. Warunek? Przyszła drużyna musi zapłacić za niego 10-15 milionów euro. Według Goal.com chętnych nie brakuje, a najbardziej zainteresowane kluby to: Leicester City, Tottenham oraz VfL Wolfbsurg.

Glik nie jest jednym Polakiem, którym interesuje się sensacyjny mistrz Anglii. Leicester chce również Arkadiusza Milika z Ajaksu Amsterdam oraz Bartłomieja Drągowskiego z Jagiellonii Białystok.

Zastępcą reprezentanta Polski w Torino ma być 25-letni Szwed Pontus Jansson, który do tej pory w Serie A rozegrał pięć spotkań. Według włodarzy turyńskiego klubu piłkarz ten ma przed sobą wielką przyszłość, dlatego przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek ma dostać trzykrotną podwyżkę.

Glik w barwach Torino rozegrał 153 mecze. W sezonie 2014/15 został wybrany do jedenastki sezonu przez La Gazetta dello Sport. Od 2013 roku pełnił rolę kapitana swojej drużyny. Portal transfermarkt wycenia go na 11 mln euro.

Zobacz wideo

Najlepsi Polacy w europejskich pucharach. Krychowiak ma szanse na powtórzenie wyczynu Bońka! [RANKING]

Więcej o: