Premier League. Wasilewski za mistrzostwo dostanie mercedesa. Koledzy też

Wart 32 tysiące funtów Mercedes klasy B Electric Drive - to nagroda dla każdego piłkarza Leicester za mistrzostwo Anglii od właściciela klubu Vichaia Srivaddhanaprabhy. Jedno z aut dostanie Marcin Wasilewski.

Właściciel Leicester na same elektryczne mercedesy dla piłkarzy przeznaczy milion funtów. Ale w sumie dla niego nie jest to wielki wydatek. Srivaddhanaprabha to tajski miliarder, na liście najbogatszych ludzi w Tajlandii zajmuje czwarte miejsce, a jego majątek szacuje się na dwa miliardy funtów.

Mercedesy to oczywiście nie jedyna nagroda od właściciela dla piłkarzy. Zespół dostał 6,5 mln premii za mistrzostwo do podziału. Do tego, ma polecieć na wycieczkę do Las Vegas. Także na koszt właściciela.

O pierwszym w historii mistrzostwie Anglii Leicester zadecydował poniedziałkowy remis w derbach Londynu między Chelsea a Tottenhamem Hotspur (2:2). Dwie kolejki przed końcem rozgrywek "Lisy", których najlepszym osiągnięciem w ekstraklasie było do tej pory drugie miejsce w sezonie 1928/29, mają siedem punktów przewagi nad Tottenhamem.

Mistrzostwo Leicester było mniej prawdopodobne niż to, że Bono zostanie papieżem. 8 największych bukmacherskich sensacji

Zobacz wideo
Więcej o: