Premier League. 18-latek chce siedmiokrotnej podwyżki. Chelsea mówi "nie" i grozi zesłaniem

Chelsea zagroziła zesłaniem do drużyny juniorskiej, jeśli Dominic Solanke nie obniży swoich żądań finansowych. 18-latek, który w barwach pierwszej drużyny dopiero zagrał nieco ponad kwadrans, chce zarabiać rocznie 2,5 mln funtów. Obecnie zarabia 364 tys. za sezon.

Solanke to wychowanek Chelsea. W barwach pierwszej drużyny zagrał do tej pory tylko raz - w październiku 2014 roku wszedł w 73. minucie meczu Ligi Mistrzów z Mariborem i został najmłodszym debiutantem "The Blues" w tych rozgrywkach. W oficjalnych rozgrywkach w Chelsea już więcej nie zagrał, w sierpniu zeszłego roku został wypożyczony do Vitesse Arnhem. Strzelił 7 goli w 24 meczach.

Kontrakt piłkarza z Chelsea wygasa w czerwcu 2017 roku. Reprezentowany przez swojego ojczyma 18-latek chce renegocjować nowy kontrakt z klubem. Żąda aż siedmiokrotnej podwyżki poborów - obecnie jego tygodniówka to siedem tysięcy funtów. Chce dostawać aż 50 tys. funtów tygodniowo, czyli za rok gry na jego konto wpłynęłby 2,5 mln euro. Chelsea na takie warunki zgodzić się nie chce.

Chelsea w przeszłości zdarzało się już przepłacać dobrze zapowiadających się juniorów, którzy potem kariery nie zrobili. Teraz klub błędu popełnić nie zamierza. Władze "The Blues" z nastolatkiem negocjować nie chcą i zakomunikowały mu, że musi zdecydowanie obniżyć swoje finansowe zapędy, jeśli nie chce spędzić kolejnego sezonu grając tylko w drużynie juniorskiej. Dodatkowo, Chelsea ponoć zagroziła, że Solanke może zapomnieć o wypożyczeniu do innego klubu, jeśli nie podpisze umowy na jej warunkach.

Danielle Grace, czyli nowa dziewczyna Cristiano Ronaldo?

Zobacz wideo
Więcej o: