Premier League. Adidas krytykuje styl gry Manchesteru United

Fani Manchesteru United oraz dziennikarze od dłuższego czasu narzekają na nudny styl gry Manchesteru United pod wodzą Louisa van Gaala. Teraz do grona niezadowolonych dołączył... Adidas, sponsor klubu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTo bardzo nietypowa sytuacja - zazwyczaj sponsorzy trzymają się z daleka od takich spraw. Adidas został ponownie sponsorem United w 2015 roku i zaoferował 750 milionów funtów za 10-letnią umowę. - Manchester United to nie tylko klub piłkarski. Z ponad 650 milionami kibiców na świecie to jeden z najchętniej wspieranych zespołów. Jest wyjątkowy nie tylko ze względu na bogatą historię, ale również swoją reputację - wyjaśnił szef Adidasa Herbert Hainer.

Jednak w tym sezonie zespół rozczarowuje. Odpadł już z Ligi Mistrzów, a w Premier League zespół zajmuje 5. miejsce z 9 punktami straty do lidera. Manchester United strzelił tylko 24 gole i jest pod tym względem dopiero dziesiąty w lidze, przez co często mówi się o nudnym stylu gry. Na to w rozmowie z "Suddeutsche Zeitung" zwrócił uwagę Hainer. - Współpraca z Manchesterem ma się bardzo dobrze, sprzedajemy więcej koszulek niż zakładaliśmy. Jesteśmy zadowoleni, nawet jeśli obecny styl gry Manchesteru nie jest do końca taki, jaki chcielibyśmy oglądać.

Obserwuj @sportpl

Andrzej Wrona relacjonuje turniej kwalifikacyjny do igrzysk na Snapchacie Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.