Premier League. Louis van Gaal: Przeszkadzał wiatr i presja

- Próbuję robić wszystko co mogę, ale presja z każdym meczem będzie rosła i musimy rozwiązać ten problem - powiedział Louis van Gaal. Jego Manchester United przegrał w sobotę 0:2 ze Stoke i ma najgorszą passę w lidze od 26 lat.

United przegrali mecz w pierwsze pół godziny meczu. W 19. minucie gola zdobył Bojan Krkić, siedem minut później Marko Arnautović i Stoke mogło skupić się na kontrolowaniu wyniku.

- Warunki były trudne, przeszkadzał nie tylko wiatr, ale także presja - powiedział Van Gaal po meczu. - To było moim zdaniem powodem, dla którego nie odważyliśmy się grać otwartej piłki w pierwszej połowie - dodał.

Holender szukał nowego ustawienia. Wayne Rooney zaczął mecz na ławce rezerwowych, co nie przytrafiło mu się od niemal dwóch lat. United nie wygrali w siedmiu kolejnych meczach, co jest najgorszą passą klubu od 26 lat. Po porażkach z Bournemouth i Norwich zespół z Manchesteru wypadł z pierwszej czwórki w tabeli.

- Próbuję robić wszystko co mogę, ale presja z każdym meczem będzie rosła i musimy rozwiązać ten problem. To tym trudniejsze, że jestem częściowo odpowiedzialny za porażki i wszyscy na mnie patrzą - tłumaczył Van Gaal.

Holenderski szkoleniowiec nie ma dużo czasu by odbudować zespół. W poniedziałek czego go kolejny ligowy mecz, u siebie z Chelsea.

Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]

 

Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]

Czy Louis Van Gaal pozostanie na stanowisku do końca sezonu?
Więcej o: