Premier League. Jose Mourinho pożegna się z klubem? Media znalazły już jego następcę

Diego Simeone może objąć drużynę mistrzów Anglii - taką informację podał ?The Independent?.

Chelsea Londyn zanotowała najgorszy start w rozgrywkach ligowych od 1978 roku. Po ośmiu kolejkach Premier League podopieczni Jose Mourinho zajmują odległą 16. pozycję z dorobkiem zaledwie dwóch zwycięstw i dwóch remisów. Pomimo klubowego oświadczenia , w którym władze "The Blues" poinformowały o pełnym poparciu dla Portugalczyka, media sugerują inny rozwój wydarzeń.

Według brytyjskiej prasy "The Special One" może zostać zwolniony, a jego miejsce zająłby Diego Simeone. "The Independent" twierdzi, że numerem jeden na liście życzeń Romana Abramowicza jest właśnie Argentyńczyk - obecnie trener Atletico Madryt. Jeżeli doniesienia prasowe okażą się prawdziwe, Chelsea za całą operację będzie musiała zapłacić bardzo dużo. "Daily Mirror" wyliczył, że zwolnienie Portugalczyka kosztowałoby Chelsea Londyn 30 mln funtów, ale to nie koniec wydatków. Simeone w marcu tego roku podpisał nową umowę z hiszpańskim klubem, jej zerwanie kosztowałoby 15 mln funtów.

Szkoleniowiec Atletico Madryt jest uznawany za ojca sukcesów swojej drużyny. Simeone przełamał duopol panowania Barcelony i Realu Madryt. W sezonie 2013 zdobył mistrzostwo Hiszpanii i dotarł aż do finału Ligi Mistrzów.

Więcej o: