Juergen Klopp: Przyczyniłem się do stworzenia Lewandowskiego jako piłkarza

- Uwielbiam pracować nad takimi zawodnikami jak Robert, gdy przychodził do Dortmundu. Po moim przyjściu do Liverpoolu każdy młody piłkarz tego klubu powinien chodzić z uśmiechem na twarzy. Przed nimi szansa tak duża, jak nigdy przedtem - powiedział niemiecki trener.

Juergen Klopp od kilku dni jest menedżerem "The Reds". Kibice angielskiego klubu liczą, że były trener Borussii szybko poprawi wyniki drużyny.

Na ostatniej konferencji Niemiec zdradził, że zamierza odważnie stawiać na młodych piłkarzy i szukać wśród nich talentu na miarę Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik trafił do BVB w 2010 roku i pod okiem Kloppa wyrósł na jednego z najlepszych piłkarzy Bundesligi.

- To największa satysfakcja, jaką może mieć trener. Przed laty wziąłem go z niewielkiego klubu, a dziś przyglądam się, w jakim jest miejscu - powiedział o Lewandowskim Klopp. - To, jak bardzo się przez ostatnie lata zmienił, jest wręcz niewiarygodne. Nie jestem na tyle zarozumiały, by twierdzić, że to ja stworzyłem go jako piłkarza, ale na pewno byłem dużą częścią tego procesu - dodał.

Nowy trener Liverpoolu twierdzi też, że młodzi gracze Liverpoolu powinni cieszyć się z jego przyjścia do klubu.

- Uwielbiam pracować nad takimi zawodnikami jak Robert, gdy przychodził do Dortmundu. Dziś wiemy, którzy piłkarze są najlepsi na świecie. Ale nie wiemy, kto będzie w tym gronie jutro. Dlatego możemy nad tym pracować. Po moim przyjściu każdy młody piłkarz Liverpoolu powinien chodzić z uśmiechem na twarzy. Przed nimi szansa tak duża jak nigdy przedtem. Drzwi są otwarte dla każdego. Nie liczy się dla mnie doświadczenie. Najważniejsza cecha, jaką powinni mieć piłkarze Kloppa, to charakter - skończył.

Zobacz wideo

O błyskotliwej karierze i pasjach Roberta Lewandowskiego przeczytasz też w książce "Pogromca Realu" >>

Najgorsze stroje piłkarskie w historii

Czy Juergen Klopp podjął słuszną decyzję, przejmując Liverpool w trakcie sezonu?
Więcej o: