Premier League. Pedro krytykuje van Gaala. "Cieszę się, że wybrałem Chelsea"

- Oferta "The Blues" była bardziej konkretna, Mourinho mnie potrzebował - Pedro opowiedział o kulisach transferu.

Pedro Rodriguez opuścił latem Barcelonę i pomimo zainteresowania jego osobą Manchesteru United, wybrał Chelsea Londyn. Napastnik nie żałuje swej decyzji. Szczególnie po tym, gdy zobaczył, jak Louis van Gaal zachował się w stosunku do innego byłego gracza Blaugrany. Victor Valdés został odsunięty od pierwszego zespołu MU za brak zaangażowania. - Holender potraktował go niesprawiedliwie. Victor za równo na boisku, jak i poza nim to wzór profesjonalisty. Nie wierzę w słowa van Gaala o rzekomym braku zaangażowania u Victora. Słyszałem natomiast, że wszystko w Manchesterze funkcjonuje bardzo dobrze, z wyjątkiem trenera... - oznajmił 28-letni snajper.

Pedro był bliski przenosin na Old Trafford, jednak "The Blues" zależało bardziej.

- Manchester był mną zainteresowany, ale rozmowy przeciągały się, a oferta Chelsea była bardzo konkretna - stwierdził Hiszpan.

Kluczową osobą przy jego przenosinach do Londynu był José Mourinho. Pedro nie ukrywał, że miał inne wyobrażanie o Portugalczyku.

- "Mou" powiedział, że mnie potrzebuje. Dodał także, że ze mną Chelsea będzie jeszcze silniejsza. Gdy rozmawia się z nim twarzą w twarz, on traktuje ciebie jak członka swojej rodziny. Szanuje i docenia, jednocześnie sporo wymagając. Prawdę mówiąc, moje wyobrażenie jego osoby było wcześniej nieco inne - zakończył wychowanek Barcy. Mistrzowie Anglii zapłacili za reprezentanta Hiszpanii 27 milionów euro. Pedro już w ligowym debiucie odwdzięczył się strzelonym golem.

Więcej o: