Premier League. Jack Wilshere: Wierzę, że w tym sezonie zdobędziemy mistrzostwo

Angielski pomocnik na oficjalnej stronie klubu opowiedział o nastrojach panujących w ekipie ?Kanonierów? przed nadchodzącym sezonem Premier League.

Wilshere, który w barwach drużyny z północnego Londynu występuje od dziewiątego roku życia, jest pewny, że w tym roku fani "Kanonierów" w końcu po 11 latach posuchy doczekają się mistrzostwa Anglii. Po raz ostatni Arsenal zdobył to trofeum w niezapomnianym sezonie 2003/2004, kiedy to podopieczni Arsena Wengera przez cały sezon nie zaznali goryczy porażki.

Dyskutując o szansach Arsenalu przed rozpoczęciem nowego sezonu, Anglik dał do zrozumienia, jak istotny był transfer Petra Cecha z Chelsea Londyn. "Gramy razem od kilku lat. Dokupiliśmy światowej klasy piłkarzy, którzy mieli czas, żeby się zaaklimatyzować. Dołączył też do nas świetny bramkarz, który swoim wielkim doświadczeniem z pewnością nam pomoże. Czujemy, że mamy naprawdę mocną pozycję".

Wilshere odniósł się także do poprzedniego sezonu, na koniec którego Arsenal uplasował się na trzeciej pozycji. "Źle rozpoczęliśmy poprzedni sezon, ale to, w jaki sposób go skończyliśmy... Jeśli podtrzymamy naszą formę z końcówki sezonu, kiedy zdecydowanie dominowaliśmy na boisku, wtedy mamy bardzo realną szansę na zdobycie mistrzostwa.

Arsenal rozpocznie nowy sezon w roli gospodarza. Na "The Emirates Stadium" przyjedzie rywal zza miedzy, West Ham United. Starcie "The Gunners" z "Młotami" odbędzie się 9 sierpnia w niedzielę.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: