Premier League. Mourinho: Rywale chcą kupić mistrzostwo Anglii!

Jose Mourinho w dosadnych słowach skomentował aktywność czołowych angielskich klubów na rynku transferowym. Wyraźnie wzburzony Portugalczyk na konferencji prasowej po towarzyskim meczu Chelsea z Paris Saint-Germain stwierdził, że rywale ?The Blues? chcą kupić mistrzostwo Anglii. - Gdy Roman Abramowicz przejął Chelsea, to klub kupił tytuł. Teraz inni chcą zrobić to samo. Wszyscy chcą kupić mistrzostwo.

W towarzyskim turnieju International Champions Cup rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych Chelsea po rzutach karnych pokonała PSG. Na pomeczowej konferencji prasowej Jose Mourinho skomentował między innymi aktywność czołowych angielskich klubów na rynku transferowym. - Gdy Roman Abramowicz przejął Chelsea, to klub kupił tytuł. Teraz inni chcą zrobić to samo. Wszyscy chcą kupić mistrzostwo. - powiedział wyraźnie wzburzony Portugalczyk.

Opiekun "The Blues" odniósł się w ten sposób do wielkich transferów, które dokonali najwięksi rywale Chelsea do zdobycia tytułu. Przypomnijmy tylko, że Manchester City na wzmocnienia w letnim okienku transferowym wydał już 84 miliony euro. Na Etihad Stadium trafili Raheem Sterling, Fabian Delph, Patrick Roberts oraz Enes Unel. Manchester United także nie próżnował - na Old Trafford trafili bowiem Bastian Schweinsteiger, Morgan Schneiderlin, Memphis Depay oraz Matteo Darmian. Za tych piłkarzy "Czerwone Diabły" zapłaciły prawie 100 milionów.

Mourinho jednak wierzy, że i w nadchodzącym sezonie jego piłkarze zajmą pierwsze miejsce w lidze. - Wszystko teraz zależy od nas, musimy być silni i powalczyć z rywalami bez wielkich wzmocnień przed startem rozgrywek - powiedział człowiek, który w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo Anglii z piłkarzami, na których wydał ponad 100 milionów euro...

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: