Premier League. Victor Valdes odchodzi z Manchesteru United. Rozczarował trenera

Louis van Gaal skrytykował Victora Valdesa i zapewnił, że Hiszpan jeszcze tego lata opuści szeregi Manchesteru United. - To dla nas wielkie rozczarowanie - tak trener ?Czerwonych Diabłów? podsumował 33-letniego bramkarza.

Victor Valdes nie udał się z drużyną na tournée do Stanów Zjednoczonych. Angielskie media spekulowały, że jest to spowodowane kontuzją ręki, której Valdes nabawił się na jednym z treningów. Nic bardziej mylnego. Louis van Gaal podczas konferencji prasowej zapowiedział, że Hiszpan opuści Manchester United w trwającym okienku transferowym.

- Valdes nie znalazł się w składzie na tournée, ponieważ nie podążał za moją filozofią, która mówi, jak grać w piłkę i jak utrzymywać rytm meczowy - powiedział trener Manchesteru United.

- Odmówił gry w drużynie rezerw. Żeby być bramkarzem Manchesteru United, trzeba spełnić wiele aspektów mojej filozofii. Gdy nie grasz w pierwszym zespole, musisz grać w rezerwach. Jeżeli tego nie przestrzegasz, wyjście jest tylko jedno. Odejście z klubu.

- To dla nas wielkie rozczarowanie. Szkoda. Daliśmy mu szansę, żeby doszedł do pełni formy [po odejściu z Barcelony Victor Valdes trenował z Manchesterem United - przyp. red.], a potem daliśmy mu kontrakt.

Victor Valdes 18-miesięczną umowę z "Czerwonymi Diabłami" podpisał w styczniu. Od tamtej pory zaliczył zaledwie dwa występy.

Zobacz wideo

Milik zastąpił Lewandowskiego. W Australii na FIFA 16 jest kobieta [OKŁADKI]

źródło: Okazje.info

Więcej o: