Premier League. Piłkarze Leicester brali udział w orgii. Oskarżeni o rasizm

Trzech piłkarzy Leicester City brało udział w orgii zorganizowanej w Tajlandii, gdzie klub rozgrywa mecze sparingowe po zakończeniu sezonu. Klub wszczął wewnętrzne postępowanie w sprawie ich rasistowskiego zachowania - o dziewczynach mówili m.in. ?skośnookie?.

W orgii brał udział 22-letni James Pearson, syn trenera klubu, Nigela, oraz jego dwaj koledzy - 21-letni napastnik Tom Hopper i 22-letni bramkarz Adam Smith. Z materiału wideo wynika, że leżeli nadzy na łóżku. Jeden z zawodników nazwał jedną z kobiet "odrażającą, jeden na dziesięć" przy śmiechu swoich kolegów. Nazwane były również "skośnookimi".

Fragment nagrania wyciekł, gdyż co najmniej jeden z piłkarzy podzielił się nim ze swoimi znajomymi z Anglii. Ich zachowanie nie służy dobrze klubowi, który od dawna angażuje się w walkę z rasizmem. Nigel Pearson jest bardzo zaangażowany w akcję "wykopmy rasizm ze stadionów". Wizyta akurat w Tajlandii nie jest przypadkowa. Kraj ten reklamował się na koszulkach Leicesteru przez ostatnie dwa lata, stamtąd pochodzą właściciele klubu - Vichai i Aiyawatt Srivaddhanaprabha, ojciec i syn.

"Od wszystkich naszych piłkarzy oczekujemy, że będą zachowywać się jako reprezentanci i ambasadorzy naszego klubu, zarówno w trakcie pełnienia obowiązków, jak i w swoim prywatnym życiu, więc to zachowanie traktujemy bardzo poważnie. Tom Hopper, James Pearson i Adam Smith chcieliby przekazać najszczersze przeprosiny za swoje zachowanie kobietom uczestniczącym w incydencie, klubowi, właścicielom oraz kibicom i ich rodzinom" - czytamy w wydanym w poniedziałek komunikacie klubu. Leicester zapowiedziało wewnętrzne śledztwo, ale dalej sprawy nie będzie komentować.

38-letni król strzelców? To możliwe! Poznaj najlepszych snajperów w Europie

Więcej o: