Premier League. Mourinho: Tym razem nie oddam medalu!

Już w najbliższą niedzielę Jose Mourinho otrzyma swój trzeci medal za wygranie Premier League. Jak zapowiada portugalski trener, tym razem nie odda swojego medalu przypadkowemu kibicowi, jak miało to miejsce w 2006 roku, kiedy zdobywał drugi tytuł i po wygranym 3:0 meczu z Manchesterem United rzucił swoją zdobycz w trybuny. - Mój syn kolekcjonuje wszystkie moje nagrody - powiedział ?The Special One?.

Przy okazji niedzielnego meczu z Sunderlandem piłkarze Chelsea Londyn odbiorą odznaczenia za wygranie Premier League. Portugalski szkoleniowiec zapewnił, że tym razem nie odda swojego medalu, który podaruje swojemu synkowi. W 2006 roku, kiedy zdobywał drugi tytuł po wygranym 3:0 meczu z Manchesterem United, rzucił swój medal w trybuny.

- Mój syn kolekcjonuje wszystkie moje nagrody - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Jose Mourinho. - W 2006 roku był jeszcze za młody, ale teraz zbiera wszystko: koszulki, medale, wszystko mi zabiera.

Były szkoleniowiec Realu Madryt nie ukrywa zadowolenia z faktu, że już po raz trzeci został wybrany na trenera roku w Premier League (poprzednio doceniony został w 2005 i 2006 - przyp. red.).

- Niespecjalnie na to czekałem, ani razu na przykład nie zostałem najlepszym menedżerem miesiąca, ale i tak jestem zadowolony - stwierdził "The Special One".

Opiekun ekipy ze Stamford Bridge jest również zdania, że puchar za wygranie ligi i odznaczenie dla najlepszego trenera jest osiągnięciem całego klubu: - To nie są nagrody indywidualne. To jest ukoronowanie pracy mojej, zawodników, asystentów - wszystkich, którzy ciężko pracowali na sukces. Takich rzeczy nie zdobywa się samodzielnie.

Więcej o: