Premier League. Stoke City chce latem ściągnąć Konopljankę

Grający w Premier League Stoke City chce tego lata ściągnąć 25-letniego gwiazdora Dnipro Dniepropietrowska, Jewhena Konopljankę. Po odrzuceniu nowej umowy od ukraińskiego klubu, skrzydłowy tego lata będzie mógł odejść do innego zespołu za darmo. Przypomnijmy, że w zeszłym roku piłkarzem interesowały się takie kluby jak Liverpool FC oraz Tottenham Hostspur.

Zdaniem angielskich mediów Stoke City jest poważnie zainteresowane gwiazdorem finalisty Ligi Europy. Jewhen Konopljanka, który walnie przyczynił się do tego, że ekipa Dnipro Dniepropietrowska awansowała do finału, który odbędzie się w Warszawie 27 maja, latem będzie mógł odejść za darmo. Odrzucił bowiem propozycję nowego kontraktu.

Największym entuzjastą transferu Ukraińca jest menedżer Stoke, Mark Hughes. Dlatego też do Dniepropietrowska wysłany został przedstawiciel klubu, który ma zadbać o to, by skrzydłowy podpisał kontrakt z angielskim zespołem.

Opiekun Stoke City liczy na to, że w nowym sezonie Konopljanka stworzy zgrany duet z dochodzącym po kontuzji Bojanem Krkiciem.

Więcej o: