Premier League. Manchester United oferuje de Gei gigantyczną podwyżkę. Bramkarz woli Real Madryt

Jak informują angielskie media, Manchester United gotów jest zapłacić Davidowi de Gei 200 tys. funtów tygodniowo, byle ten nie zdecydował się na transfer do Realu Madryt.

Kontrakt Davida de Gei z Manchesterem United wygasa latem 2016 roku. Jeżeli bramkarz nie zdecyduje się przedłużyć kontraktu, Czerwone Diabły w najbliższym okienku transferowym będą miały ostatnią szansę, żeby zarobić na Hiszpanie jakiekolwiek pieniądze. Po zawodnika zgłasza się Real Madryt, który widzi w nim godnego zastępcę Ikera Casillasa (więcej przeczytasz tutaj: Iker Casillas walczy o aureolę. ).

Manchester United nie chce jednak słyszeć o ofercie z Madrytu. Chce, aby de Gea pozostał w klubie, dlatego oferuje Hiszpanowi zarobki w wysokości 14 milionów euro rocznie. Taki kontrakt uczyniłby go najlepiej opłacanym bramkarzem na świecie. - Negocjacje zajmują dużo czasu. Decyzja może zapaść w każdym momencie. Nie ja w tej sytuacji jestem szefem. Chcę żeby de Gea został, ale to od niego zależy, czy powie "tak", czy "nie" - skomentował sprawę trener Manchesteru United, Louis van Gaal.

Hiszpańskie media są jednak pewne, że pieniądze nie są w stanie zatrzymać utalentowanego zawodnika w Manchesterze. Według nich de Gea zdecydowanie woli przeprowadzkę do Madrytu, nawet jeżeli miałby zarabiać tam aż o 8 milionów euro mniej.

Za transferem do Realu Madryt przemawiają także sprawy osobiste piłkarza. De Gea pochodzi z Madrytu (jest wychowankiem Atletico Madryt), gdzie obecnie mieszka jego dziewczyna.

Najbogatszy sportowiec świata chwali się forsą.

źródło: Okazje.info

Więcej o: