Premier League. Van Persie może opuścić Manchester United

Wiele wskazuje na to, że 31-Holender latem pożegna się z Old Trafford. Jak donoszą brytyjskie media Louis Van Gaal, który będzie mógł liczyć na budżet transferowy w wysokości 150 milionów funtów, nie będzie robić problemów z odejściem Robina Van Persiego, a w miejsce byłego napastnika Arsenalu Londyn sprowadzi Edinsona Cavaniego z Paris Saint-Germain.

Ostatnie miesiące nie są najlepsze dla Van Persiego. Przez sześć tygodni zmagał się z kontuzją kostki, a w tym sezonie strzelił tylko 10 goli w lidze.

Holendrowi, który na Old Trafford trafił z Arsenalu Londyn w 2012 roku za 24 miliony funtów, zostało tylko 12 miesięcy do końca kontraktu i nic nie zapowiada przedłużenia umowy. Włodarzom "Czerwonych Diabłów" byłoby na rękę, gdyby znakomity napastnik opuścił Manchester, tym bardziej, że tygodniowo zarabia 200 tysięcy funtów.

Louis Van Gaal, który będzie mógł liczyć na budżet transferowy w wysokości 150 milionów funtów, zagiął parol na Edinsona Cavaniego z Paris Saint-Germain. 28-letni urugwajski napastnik już od dłuższego czasu znajduje się w orbicie zainteresować doświadczonego holenderskiego szkoleniowca.

Niewykluczone, że jeśli Van Persie będzie musiał odejść z Manchesteru United, zdecyduje się na powrót do ligi holenderskiej.

źródło: Okazje.info

Więcej o: