Premier League. Arsenal demoluje Liverpool, przepiękne gole

Arsenal zdemolował Liverpool aż 4-1 w meczu 31. kolejki Premier League. Dzięki temu zwycięstwu Arsenal awansował chwilowo na 2. miejsce w tabeli i do prowadzącej Chelsea traci już tylko cztery punkty - ale ma aż dwa mecze rozegrane więcej.

Spotkanie od początku toczyło się w bardzo szybkim tempie. Najlepszą okazję na prowadzenie w 20. minucie zmarnował Liverpool. Lazar Marković znalazł się w sytuacji sam na sam z Davidem Ospiną, ale zdecydował się podać do Raheema Sterlinga, który mógł wpakować piłkę do pustej siatki - lecz Marković podał mu bardzo niedokładnie.

Arsenal strzelił "The Reds" trzy gole w ciągu ośmiu ostatnich minut pierwszej połowy. Najpierw Hector Bellerin ściął z prawego skrzydła do środka i oddał piękny strzał lewą nogą. Po chwili Mesut Oezil pokonał Simona Mignoleta po strzale z rzutu wolnego, a tuż przed przerwą Alexis Sanchez bombą sprzed pola karnego podwyższył na 3-0. W tej sytuacji nie popisał się Kolo Toure, podobnie jak i przy trafieniu Oliviera Giroud w doliczonym czasie gry drugiej połowy - Francuz pokonał Mignoleta pięknym strzałem lewą nogą.

Kilkanaście minut wcześniej honorowego gola dla Liverpoolu zdobył Jordan Henderson z rzutu karnego. Bellerin faulował we własnej szesnastce Sterlinga. Jednak kilka minut później jakiekolwiek nadzieje na "remontadę" zabrała czerwona kartka dla Emre Cana. Dostał drugą żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dannym Welbecku.

Arsenal zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Chelsea traci cztery punkty, ale ma dwa mecze rozegrane więcej. Za to Liverpool oddalił się od miejsca gwarantującego udział w eliminacjach Ligi Mistrzów - do czwartego Manchesteru United traci pięć punktów i ma jeden mecz rozegrany więcej.

50 twarzy Grenia. Żyro nie trafił w bramkę na lotnisku? [NAJLEPSZE KOMENTARZE CZYTELNIKÓW]

Materiały partnerów Warrior Koszulka Liverpool 2014 Portfel Nylonowy Arsenal Londyn TX Piłka Nożna Arsenal Londyn SI