Premier League. Di Maria najpopularniejszy wśród kibiców, Manchester United dominuje

Kibice w Anglii najchętniej kupują koszulki Angela Di Marii - poinformowała firma Sports Direct, największy sprzedawca sprzętu sportowego w Wielkiej Brytanii. To piłkarze Manchesteru United wzbudzają zdecydowanie największe zainteresowanie wśród kibiców.

Prawie co dziesiąty kibic nosi na swoim trykocie nazwisko argentyńskiego pomocnika (dokładnie 9,59 procent). Di Maria kosztował Manchester United w lecie zeszłego roku 59,7 milionów funtów. By zarobić taką kwotę wyłącznie na koszulkach, należałoby sprzedać ich aż 965 tysięcy.

embed

Drugie miejsce zajął Alexis Sanchez z Arsenalu (3,8 proc.), a trzecie Diego Costa z Chelsea (2,27 proc.). Bardzo dobry wynik jak na bramkarza osiągnął czwarty w tym zestawieniu David De Gea z Manchesteru United (2,16 proc.). To "Czerwone Diabły" zdecydowanie dominują w tym zestawieniu, w czołowej dziesiątce znajduje się aż pięciu ich piłkarzy. Z ekipy mistrza kraju, Manchesteru City, najpopularniejszy jest Sergio Aguero (1,46 proc. i 9. miejsce). Obrońcy nie są zbyt popularni wśród kibiców. Najlepszy spośród nich Luke Shaw zajął dopiero 38. miejsce.

"Sports Direct" w opracowaniu swojego raportu zwróciło uwagę na wypowiedź Florentino Pereza - prezydenta Realu Madryt - sprzed kilku lat, gdy stwierdził, że "gdy przyszedł Beckham, zaczęliśmy zarabiać 45 mln euro rocznie zamiast 7 mln". Chodziło o lepsze umowy sponsorskie, co bezpośrednio wiąże się ze sprzedażą koszulek. Więcej o koszulkowym biznesie w sporcie i dlaczego jego wpływ jest przeceniany przeczytasz w tym tekście.

Chińskie szkoły budują piłkarską potęgę [ZDJĘCIA]

RMANU86: Manchester United - koszulka Nike

w okazje.info

Więcej o: