Premier League. Walcott: nie mam konfliktu z Wengerem

Theo Walcott zdementował plotki na temat jego rzekomego konfliktu z Arsenem Wengerem oraz fakt, że negocjowanie w sprawie nowego kontraktu z Arsenalem mocno się przedłużają.

- Opowieści na temat moich wygórowanych żądań względem nowego kontraktu i konfliktu z trenerem to kompletny nonsens - zapewnił 26-letni skrzydłowy "Kanonierów".

Umowa Anglika z klubem z The Emirates Stadium obowiązuje do lata 2016 roku. Wenger niedawno stwierdził, że trzy lata temu ciężko mu było przekonać Walcotta do podpisania nowego kontraktu. Ostatecznie były zawodnik Southampton podpis złożył pół roku przed tym, jak mógł opuścić "The Gunners" na zasadzie wolnego transferu.

- Nie było jeszcze żadnych rozmów na temat mojego nowego kontraktu - twierdzi piłkarz, o którym francuski szkoleniowiec powiedział, że "jest bardzo szybki na boisku, lecz poza nim niekoniecznie". Kąśliwa uwaga dotyczyła oczywiście niezdecydowania piłkarza w kwestii nowej umowy.

- Zawsze chciałem, by Theo z nami został, i nadal tak uważam - powiedział Wenger.

Walcott rozegrał w tym sezonie zaledwie trzynaście meczów. Powodem była 10-miesięczna absencja spowodowana kontuzją kolana, która wykluczyła go także z udziału w zeszłorocznych mistrzostwach świata rozgrywanych w Brazylii.

Więcej o: