Premier League. Arsenal i Liverpool w kolejce po Luiza Adriano

Arsenal Londyn i Liverpool FC zainteresowane są ściągnięciem bramkostrzelnego Luiza Adriano. Kontrakt Brazylijczyka z Szachtarem Donieck wygasa w grudniu i wtedy napastnik będzie mógł przenieść się do mocniejszej ligi.

Najlepszy strzelec w historii ukraińskiego klubu już od pewnego czasu cieszy się zainteresowaniem najlepszych europejskich zespołów. Jednak do tej pory Brazylijczyk był lojalny wobec Szachtara i nie interesował się przenosinami do mocniejszej ligi. W tym sezonie w 15 ligowych meczach Adriano strzelił pięć goli, zaś w Lidze Mistrzów może się pochwalić fenomenalnym wynikiem dziewięciu trafień w siedmiu meczach. Co zatem z przyszłością urodzonego w Porto Alegre napastnika?

- Chcę wypełnić swój kontrakt na Ukrainie, który wygasa w grudniu tego roku - zapewnia Adriano. - Jestem w idealnym momencie kariery, a każda decyzja, jaką podejmę, musi być dobra zarówno dla mnie, jak i klubu.

Brazylijczyk jest również nieskromnym realistą: - W związku z wygasającym kontraktem i moją dobrą dyspozycją trudno jednak będzie zostać na Ukrainie.

Więcej o: